1 juli 2018: 10-jarige aansprakelijkheid

Bouwunie wil controle van de 10-jarige aansprakelijkheidsverzekering voor aannemers

Vanaf juli volgend jaar moeten aannemers verplicht hun tienjarige aansprakelijkheid verzekeren. De wet daarvoor is op 9 juni 2017 in het Belgisch Staatsblad verschenen. Het toepassingsgebied van de wet is beperkt: hij omvat werken aan woningen of appartementen waarbij verplicht beroep op een architect moet worden gedaan. En de verzekering betreft enkel schadegevallen aan de gesloten ruwbouw, door gebreken die onder de 10-jarige aansprakelijkheid van de aannemer vallen: problemen met de stabiliteit, de stevigheid en waterdichtheid. Het doel van de verplichte verzekering is de discriminatie met de bestaande verzekeringsplicht van architecten wegnemen. Op concrete details is het echter nog even wachten. Zo kunnen de verzekeraars nog niet zeggen welke producten ze op de markt brengen en wat de prijs ervan zal zijn.
Bouwunie werd wel bij de totstandkoming van de wet betrokken, maar is niet echt gelukkig met de verplichte verzekering: “Het is niet meer dan normaal dat de consument een goede bescherming wil, maar die moet natuurlijk betaalbaar zijn. De verplichte verzekering zal de kostprijs voor bouwen of renoveren sowieso doen stijgen.”
Daarnaast vindt Bouwunie dat de opdrachtgever/klant en de architect het verzekeringsattest van de aannemers moeten controleren. Bouwunie roept dan ook op om enkel in zee gaan met een aannemer die verzekerd is. De wet verplicht de aannemer om het attest te bezorgen aan de klant, aan de architect en aan de RSZ. De klant moet het attest vervolgens aan de bank bezorgen, indien hij voor de werken een lening is aangegaan.

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • checkwekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • checkdigitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • checkuw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • checkmaximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Gerelateerde artikels

Gloednieuwe categorie pils van 2,6% en alcoholvrije pils

Brouwerij Haacht zet, samen met de lokale horeca, haar authentieke pilsmerk Primus met een frisse blik terug op de kaart én breidt meteen haar assortiment uit met twee innovaties. Naast een alcoholvrije variant, innoveert de brouwerij met een 2,6%.

6 op 10 gebruiken supplementen voor gezondheid

Het gebruik van supplementen in België neemt toe, waarbij 54% ze gebruikt voor algemene gezondheidsdoeleinden en 41% op advies van een arts. Vrouwen volgen vaker professioneel advies dan mannen, met 45% tegenover 37%. Vloeibare supplementen worden steeds populairder, met 59% van de consumenten die ze verkiezen vanwege het gemak. Tetra Pak's Anna Larsson ziet hier kansen voor merken om te focussen op handige verpakkingen en natuurlijke ingrediënten. 7 op de 10 consumenten geven de voorkeur aan natuurlijke, geleidelijke resultaten en zijn bereid hiervoor meer te betalen. Het Tetra Pak FSN Research werd uitgevoerd door Ipsos in juli 2025 bij 25.547 consumenten in 17 landen.

Gezond snoepen op kantoor

Snacks, ‘vieruurtjes’ of tussendoortjes spelen een belangrijke rol in het voedingsaanbod van werkgevers op de bedrijfsvloer. Maar moderne bedrijfsleiders willen al dat sneukelen ook wel een beetje gezond houden.

Zeker gerookt paardenvlees mag in delicatessenzaak niet ontbreken

Het ene paard of het ene ras is niet altijd beter dan het andere voor consumptie. De paardenvleesverwerkers kunnen díé stukken voor u selecteren die aan uw noden voldoen. Met het aanbieden van paardenvlees kunt u bovendien het verschil maken met andere slagers/traiteurs.

Print Magazine

Recente Editie
10 november 2025

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine